poniedziałek, 16 maja 2022

Jaki bank wybrać na kredyt konsolidacyjny?

Czy wiesz, że ponad połowa kredytobiorców spłaca więcej niż tylko jedno zobowiązanie? Łatwy dostęp do kredytów i pożyczek bankowych, limitów w kartach i na rachunkach ROR, sprawia, że można finansować swoje cele kredytowe, korzystając z produktów kredytowych w różnych bankach. Wszystko jest ok, kiedy dajemy sobie radę z regulowaniem zobowiązań. Gorzej, kiedy wiemy, że spłacamy zbyt dużo, zarówno jeżeli chodzi o same kredyty, jak i o sumę rat.

Jaki bank wybrać na kredyt konsolidacyjny

Jeżeli obawiamy się tego, ze za jakiś czas nie poradzimy sobie z terminową spłatą comiesięcznych rat, to warto jest zastanowić się nad ich skonsolidowaniem w jeden kredyt konsolidacyjny.

Nie jest to produkt oddłużeniowy, bo po konsolidacji zadłużenie „nie zniknie”, ale będzie szansa na to, że poradzimy sobie z obsługą zadłużenia.

Przeczytaj dodatkowo:

Co to jest konsolidacja kredytów i kredyt konsolidacyjny?

Nie ma niczego wyjątkowego w konsolidacji kredytów i kredycie konsolidacyjnym, tym bardziej, że można go znaleźć w wielu bankach. Jego charakterystyczną cechą jest to, że nie jest przeznaczany na cele konsumpcyjne, np. na remont mieszkania, ale na spłatę już zaciągniętych innych zobowiązań kredytowych w bankach.

Sama konsolidacja nie jest niczym innym, jak „połączeniem” kredytów i pożyczek bankowych, wskazanych przez kredytobiorcę we wniosku kredytowym, w jeden nowy kredyt. Bank dokonujący konsolidacji spłaca je i udziela nowego kredytu. Dzięki „połączeniu” kredytów można tak wydłużyć czas spłaty, aby nowa rata kredytowa był znacznie mniejsza od sumy rat kredytów, które konsolidujemy.

Często się zdarza, że kredyt konsolidacyjny jest udzielany w promocji, na szczególnych warunkach. Dotyczy to zwłaszcza nowych klientów banków. To oznacza np. niższe oprocentowanie lub brak prowizji.

W większości przypadków, głównym założeniem przeprowadzanej konsolidacji kredytów jest poprawa, a nawet i odzyskanie, płynności finansowej. Mniejsza rata kredytowa to łatwiejsze zarządzanie własnym budżetem domowy, dzięki zmniejszeniu wydatków. Dodatkowo, mniejsza rata kredytowa, to również zwiększona zdolność kredytowa. A to z kolei pozwala na „dobranie” dodatkowych środków pieniężnych w ramach kredytu.

Co ciekawe, kredyt konsolidacyjny gotówkowy jest również dostępny przez internet. Nawet do kwoty 200 tys. zł! Niezależnie od tego czy wybierzesz kredyt konsolidacyjny online czy w placówce bankowej, pamiętaj o tym, aby porównać co najmniej dwie oferty kredytowe, aby mieć szansę na wybór tańszej opcji.


Pożyczki, kredyty gotówkowe bankowe: wyszukiwarka kredyt pożyczka gotówkowa.


Tani kredyt konsolidacyjny to najlepszy kredyt konsolidacyjny

Indywidualna sytuacja, jak i potrzeba kredytobiorcy, decyduje o tym, dlaczego zamierza skonsolidować kredyty, czy jest to poprawa płynności finansowej czy możliwość zwiększenia zdolności kredytowej i skorzystania z dodatkowej gotówki.

Niezależnie co jest głównym zamierzeniem konsolidacji, najważniejsze jest porównanie kredytów i wybór jak najtańszej opcji.

Co oznacza, że wybrana propozycja to tani kredyt konsolidacyjny? Wysokość raty, to za mało, aby stwierdzić, że jest to tani kredyt konsolidacyjny . Bo wysokość raty może być mała ze względu na wydłużony czas kredytowania. Ale im dłużej spłacamy dane zobowiązanie, tym więcej zapłaconych odsetek i tym samym większa cena kredytu.

Pod uwagę trzeba wziąć parametry kosztowe – poszczególne, jak i całościowe: oprocentowanie nominalne, koszty prowizji i opłaty dodatkowe. Zsumowanie poszczególnych kosztów daje nam całkowity koszt kredytu – jego cenę. Dysponując dwiema ofertami banków można wskazać tę ofertę kredytu konsolidacyjnego, której koszt całkowity jest mniejszy od innej oferty.

Na koniec musisz być świadomy, że każdy kredyt powoduje wzrost zadłużenia. Nie ma znaczenia czy jest to kredyt gotówkowy czy konsolidacyjny. Całkowita kwota do spłaty składa się bowiem z pożyczonego kapitału oraz kosztów kredytowych. Przy wyborze kredytu konsolidacyjnego jest to szczególnie ważne, ponieważ mniejsza rata kredytowa zawsze jest uzależniona od czas spłaty tego kredytu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz